Symfonia.biz – InfoTEK poleca produkty Symfonia.
Symfonia dla Edukacji – case study Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


 

Symfonia dla Edukacji – case study z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 

Rozwiązanie: Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia Kadry i Płace

 

Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuNowoczesne i efektywne kształcenie na uczelniach o profilu ekonomicznym opiera się na korzystaniu z narzędzi, które są wykorzystywane w codziennej działalności wielu firm. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu współpracuje z Symfonią, traktując ją jako wiarygodnego partnera w kształceniu przyszłych przedsiębiorców i księgowych. Firma jest postrzegana jako rozpoznawalny producent oprogramowania dla sektora MŚP także przez samych studentów, którzy są zainteresowani wiedzą o jej programach.

Obecnie UE w Poznaniu korzysta przede wszystkim z modułów Symfonia Handel oraz Symfonia Finanse i Księgowość, a od niedawna także z programu Symfonia Kadry i Płace. Przedstawiciel uczelni podkreśla, że Symfonia nie jest jedyną firmą, której programy są wykorzystywane w procesie dydaktycznym, ale jest jedną z bardziej cenionych i preferowanych zarówno przez wykładowców, jak i studentów – mówi dr hab. Remigiusz Napiecek, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Program Symfonia dla Edukacji

Obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wykorzystuje programy Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość oraz Symfonia Kadry i Płace.

Wykładowcy Uniwersytetu wskazują na intuicyjność i prostotę obsługi programów Symfonii, co ułatwia zrozumienie procesów realizowanych w rachunkowości podmiotów gospodarczych. Podczas zajęć na uczelni każdy student, korzystając z programów Symfonii wciela się w różne role – w stosunkowo krótkim czasie może stać się wprowadzającym dane, księgowym, osobą zarządzającą magazynem, akceptującym płatności i harmonogramy. Trenuje przygotowanie do różnych zadań, którym być może będzie musiał podołać w swojej zawodowej karierze.

Prosty w obsłudze program Symfonia Handel daje wiele możliwości adaptacyjnych dla indywidualnych potrzeb użytkownika. Wykładowcy podkreślają wartość modułu Środki Trwałe, który prezentują jako sztandarowy przykład prowadzenie równolegle amortyzacji podatkowej i bilansowej. Działanie takie jest unikane przez firmy ze względu na konieczność dodatkowej pracy, tymczasem korzystając z programu Symfonia Środki Trwałe można to przeprowadzić za pomocą jednego kliknięcia.

Co ważne, poszczególne programy i moduły – Handel, Środki Trwałe, Finanse i Księgowość są ze sobą skomunikowane, każdy z nich rozwija się swoim tempem, ale umożliwiają pracującym na nich rachunkowcom korzystanie ze wspólnej bazy i tworzenie jednego środowiska.



Link źródłowy

Podobne wpisy

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur będzie obowiązkowe

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur będzie obowiązkowe

Jak wiadomo, w fakturach zawarte są dane o szczególnym znaczeniu dla przedsiębiorstw – daty transakcji, informacje o kontrahentach, ilości sprzedanych towarów i usług, ich opisy, stawki netto, wartość sprzedaży… Dzięki standaryzacji zapisu tych danych...

Cyfryzacja sprzedaży: Śniadanie Technologiczne w Poznaniu

Cyfryzacja sprzedaży: Śniadanie Technologiczne w Poznaniu

Jak zautomatyzować sprzedaż (hurt i detal), magazyn i produkcję Spotkanie w ramach cyklu VII Wiosennych Spotkań z Symfonią  Zarejestruj się na Śniadanie Technologiczne w Poznaniu już 10 czerwca i zobacz na konkretnych przykładach, jak usprawnić procesy...

Zgoda Komisji Europejskiej na obowiązkowy KSeF w 2023 r.

Zgoda Komisji Europejskiej na obowiązkowy KSeF w 2023 r.

Ministerstwo Finansów prowadzi aktywne prace służb informatycznych celem uruchomienia i poprawnej obsługi całego procesu. Przewiduje się, że za kilka tygodni pojawi się działające rozwiązanie informatyczne, które będzie potrafiło wysyłać faktury do Krajowego...